w programie wycieczki:
- Kazimierz Dolny – przez wielu uważany jest za jedno z najpiękniejszych miasteczek w Polsce. Miasto słynie z imponujących kamienic renesansowych, zabytkowych spichlerzy, przepięknego kościoła farnego z organami z XVII wieku oraz wypiekanych na miejscu… „kogutów”;
- zwiedzanie meleksami – zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się na promenadę nadwiślaną, gdzie zobaczymy najpiękniejsze kazimierskie spichlerze, aż do ostatniego spichlerza "Pod Żurawiem". Kolejny punkt to przejazd przez centrum miasteczka, wzdłuż rzeki Grodarz z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Wracając ul. Puławską wjeżdżamy z powrotem do miasteczka i wzdłuż rzeki Grodarz, mijając najważniejsze zabytki centrum miasteczka, udajemy się na cmentarz żydowski – Kirkut, gdzie zatrzymujemy się na dłuższą chwilę, aby zobaczyć z bliska kazimierską Ścianę Płaczu. Dalej doliną Grodarza obok najstarszej (niemal 300-letniej) chaty na Lubelszczyźnie, dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów, gdzie czeka nas 20-minutowy spacer…
- Wąwóz Korzeniowy Dół (tylko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych) – tutejsze wąwozy lessowe powstały w wyniku erozji wodnej skał lessowych. Pokrywa lessowa wynosi tutaj miąższość miejscami nawet do 30 metrów! Dodatkowo, do powstania wielu wąwozów przyczynił się też sam człowiek. To on, prowadząc drogi po stromych zboczach, doprowadził do koncentracji spływu wody opadowej oraz tej z wiosennych roztopów, które to rozcinały pokrywy lessowe. Ten ogromny lej, dziś stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną;
- dalsza część zwiedzania meleksami – w drodze powrotnej skręcamy w malowniczą uliczkę Szkolną, gdzie zobaczymy m.in. dom jednego z najznakomitszych polskich architektów – Stefana Kuryłowicza, a także najstarszy pensjonat w Kazimierzu, czy willę słynnego okulisty, profesora Krwawicza. Wracamy prosto na Duży Rynek, gdzie będziemy mieć…
- czas wolny na Rynku ok. 3 godzin do zagospodarowania we własnym zakresie;
- dla chętnych wejście na Górę Trzech Krzyży, zamek i basztę;
cena za 1 osobę dorosły 210,- PLN senior 60+ 200,- PLN dzieci do 15 lat 190,- PLN
wyjazd godz. 06:00 z Częstochowy, przejazd przez Radomsko PORT, Piotrków Trybunalski...
Cena zawiera: transport autokarem, bilety na meleksy oraz do Wąwozu Korzeniowy Dół, opiekę pilota i usługę przewodnicką, ubezpieczenie NNW i KL.
Cena nie zawiera: wyżywienia i ewentualnych biletów wstępu dla chętnych na górę Trzech Krzyży.